Strona główna / Home | Kontakt | Forum | Download | Polskie wydawnictwa | HanafudaWelcome: !
 

Japońscy politycy założyli brzuchy imitujące ciażę
Niusy

Japońscy politycy założyli na siebie 7-kilogramowe brzuchy imitujące ciążę, aby zmusić mężczyzn do pomagania swoim żonom przy wypełnianiu prac domowych, przekazuje agencja Reutera.

Według danych agencji, na nagraniu „Gubernator – kobieta w ciąży” trzej gubernatorzy południowo-zachodnich prefektur Japonii zakładają na siebie specjalne kamizelki, imitujące brzuch kobiety w siódmym miesiącu ciąży. Następnie w rytm muzyki wchodzą i schodzą po schodach, próbują wcisnąć się do samochodu, albo się schylić. Jeden próbuje podciągnąć sobie skarpetki, ale mu się to nie udaje, innemu ktoś ustępuje miejsce w autobusie.

W rowinięciu nagranie spotu kampanii...


„Ghost in the Shell” - pierwsze zwiastuny przyszłorocznego filmu
Niusy

Planowany na 31 marca film będący amerykańską adaptacją mangi pana Masamunego Shirowa „Ghost in the Shell” doczekał się w końcu zwiastunów. Te w ciekawej formie zaprezentowali twórcy. Studio Paramount Pictures upubliczniło pięć, 10-15 sekundowych zwiastunów w sieci. Poniżej playlista...


Poszukiwany, Poszukiwana
Sprawy wewnętrzno-administracyjno-teczniczne

Drodzy Czytelnicy,

Portal od prawie ośmiu lat tworzy nieprzerwanie jedna osoba, która momentami była wspierana przez dobre dusze tworzące artykuły i zapełniające forum.

Od dłuższego czasu mało i jednego i drugiego. Chciałbym jednak to stopniowo zmienić. Nasz rynek mangowy pręży muskuły, a i anime co jakiś czas pojawia się na DVD (niedługo także na blu-ray). Nie zawsze mam możliwość informowania Was o wszystkim, ale naprawdę się staram. Powstała zakładka Polskie wydawnictwa, do której powoli się przekonujecie, ale nius na stronie to jednak silniejsza forma przekazu i bardziej szczegółowa.

Dlatego też chciałbym zaapelować do Was, Czytelników i Fanów, abyście pomyśleli, czy nie chcielibyście sprawdzić się w roli „newsmana” - osoby odpowiedzialnej za informowanie innych o nowościach komiksu japońskiego i animacji.

Jest to ciekawa propozycja dla osób, które planują rozwinąć się pod kątem pisemnej wypowiedzi i zdolności szukania informacji, zatem umiejętności niezbędnych w każdej branży. A ja ze swojej strony mogę obiecać stałą pomoc przy rozwoju.

Osoby zainteresowane albo chcące poznać więcej szczegółów odsyłam do maila (dostępny tutaj: kliknij) bądź bezpośrednio przez shoutbox.

Nie gryzę!


Rozkład jazdy anime - jesień 2016
Niusy

Z lekkim poślizgiem, ale w końcu wstawiłem rozkład jazdy. Oczywiście nie chodzi o którąś z linii autobusowych, a o spis nowych bądź kontynuowanych japońskich serii anime. Za oknem jest tak cieplutko, że dopiero dziś zauważyłem na kalendarzu, że mamy drugą połowę września. Ale wracając do tematu.

Tegoroczna jesień będzie na pewno bardzo gorąca. Wysyp tytułów sprawi, że wiatraczki w laptopie wtłoczą do domu więcej ciepła, niż niejeden kaloryfer czy piecyk. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie stwierdził, że 90% i tak powiela trend półnagich, płaskich nastolatek. Na szczęście jest i coś, co z chęcią obejrzę. Listę, z którą możecie się zgodzić bądź nie albo ją nawet uzupełnić w komentarzach, przedstawiam poniżej, tak samo jak graficzną rozpiskę. No to jedziem!


Mroczne sekrety największej organizacji przestępczej na świecie
Niusy

Poniższy artykuł autorstwa pana Łukasza Włodarskiego został pierwotnie opublikowany na stronie CiekawostkiHistoryczne.pl. Projekt K7 M&A tylko przytacza jego część. Dokończenie znajduje się po kliknięciu na odnośnik na końcu przedstawianej pierwszej części artykułu.


Początki Yakuzy sięgają XVII wieku. Gdy nastał okres panowania rodziny Tokugawa, Japonia niemal całkowicie odizolowała się od reszty świata. Nie było kontaktów handlowych, nie było obcych wpływów, nie było też wojen. Cieszyli się wszyscy oprócz samurajów, wśród których liczba bezrobotnych szybko wzrosła do pół miliona.

Brak zajęcia rodził w nich frustrację. Przecież umieli tylko walczyć i zabijać. Ze zwykłej nudy grupy uzbrojonych wojowników zaczęły nękać okolicznych mieszkańców. W obronie uciśnionych chłopów stanęli kupcy, zwani machi-yakko. Dołączyli do nich również właściciele domów towarzyskich, w których popularną rozrywką był hazard.

Po blisko stu latach ta bezinteresowna pomoc przerodziła się w całkiem dochodowy biznes. Obrońcy zaczęli zmuszać Japończyków do płacenia za swoją ochronę. Zyski z hazardu dodatkowo sprawiły, że machi-yakko stali się bardzo bogatymi i wpływowymi ludźmi...


Pół-japonka Miss Japonii. Lekka konsternacja w kraju. Znowu
Niusy

Wczorajszego wieczoru odbył się finał Miss Japonii. Piękne Azjatki wypełniły scenę w Tokio i pokazywały swoje atuty. Decyzja na pewno była trudna, ale ostatecznie tytuł najpiękniejszej uzyskała pani Priyanka Yoshikawa. Wystarczy dodać kilka fotek i w zasadzie można na tym skończyć. Ale ci spostrzegawczy na pewno zwrócili uwagę na mały szczegół – imię naszej bohaterki.

Miss Priyanka Yoshikawa jest w jednej połowie japonką, w drugiej zaś hinduską. Nie jest „czystą” Japonką. To dosyć ostre stwierdzenie, ale właśnie takie są reakcje po wyborze miss...


Nowa forma saiyańskiej transformacji w DBSuper
Niusy

Dragon Ball Super na nowo rozpalił we mnie, a także w innych miłośnikach serii, fascynację tym tytułem. Z dużą ciekawością czytam nowe doniesienia przybliżające detale minionych i czekających na widzów odcinków. Tym razem w japońskim programie telewizyjnym w tytule kryje się kolejna ciekawostka.

28 sierpnia (niedziela) zostanie wyemitowany 56 odcinek. Fani na pewno mają tę datę zakreśloną czerwonym mazakiem w swoich kalendarzach. I zapewne zaraz pojawi się przy otoczce ogromny wykrzyknik, bowiem tytuł zdradza nową formę Super Saiyanina!


Nowości od Hanami, J.P.F i Waneko
Polskie wydania

Święta trójca w natarciu. Hanami, J.P.F. i Waneko zapowiedziały kolejne nowości, a niewątpliwie największym hitem, który na pewno znajdzie się na półce niejednego miłośnika komiksu, jest tytuł od Hanami - „Vinland Saga” od pana Makoto Yukimury. Ta i inne pozycje poniżej.

„Vinland Saga” od Hanami czyli sagi wikingów spod japońskiej ręki. Jedna z najciekawszych serii traktująca o dziejach nordyckich wojowników i ich zamiłowaniu do podbojów oraz czczenia bóstw. Fragment recenzji poniżej. Źródło: Tanuki.pl.

Posłuchajcie, dobrzy panowie, sagi o Thorofinnie, synu wodza Wikingów, szukającym zemsty. Skald zanuci pieśń o wojownikach, którzy przez kilka wieków terroryzowali wybrzeża Europy. Największe miasta i potężni królowie woleli płacić sute daniny niż zmierzyć się z nimi w bitwie. Kamienie oznaczone ich runami znajdywano na wielkich wyspach Europy Północnej i w odległej krainie za Atlantykiem… To już było, to już znamy, twoi poprzednicy, skaldzie, śpiewali nam o tym nie raz. Uczta jest wielka, król całkiem pijany, goście chcą nowej zabawy, jeśli więc nie masz nic nowego, to idź precz. Cóż możesz nam o nich opowiedzieć? O tym, jak król nasz miłościwy spiskiem i stalą wywalczył sobie władzę? O tym, jak ścierały się ze sobą stara i nowa wiara? O codziennym życiu, dylematach niewolników i wielkich rozterkach wielkich wodzów? Śpiewaj, chętnie posłuchamy...

Polskie wydanie będzie zbiorcze czyli w 2 w 1, jak ma to miejsce w przypadku „Monstera”. Także cena będzie większa - 60 złotych na okładce, ale za to 400 stron w środku w tym kolorowe. „Vinland Saga” zadebiutowała w 2005 roku i dalej jest wydawana. Wydawnictwo Hanami planuje wydać pierwszą księgę jeszcze w tym roku.


Wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica czyli po prostu J.P.F. kontynuuje serie grozy pana Ito, czego wynikiem będzie wydanie kolejnej pozycji - „Yon i Mu - koci pamiętnik Junjiego Ito”. Poniżej krótki zarys fabuły od wydawnictwa...


Turyści „szturmują” Japonię. Tak dobrze w pierwszym półroczu jeszcze nie było
Niusy

Japoński Odpowiednik polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki upublicznił dziś dane dotyczące turystów odwiedzających Japonię. W pierwszym półroczu, czyli w czasie od stycznia do czerwca bieżącego roku, wyspę odwiedziło 11 milionów 710 tysięcy obcokrajowców i jest to wzrost o 28,2% względem ubiegłego roku. Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczny rekordowy „szturm” turystów zostanie poprawiony. W całym 2015 roku Japonię odwiedziło 19 milionów 740 tysięcy zwiedzających.

Tak dobry wynik Kraj Kwitnącej Wiśni może zawdzięczać reakcji rządu, który ułatwił procedurę wydania wizy i rozszerzył działalność sklepów bezcłowych, dzięki czemu turysta po ukazaniu odpowiednich dokumentów w sklepie, zakupi towar bez VAT-u. To przyczyniło się do wzrostu odwiedzin z 9,14 milionów w zeszłym roku do 11,71 milionów w tym...


„Nie tyją i się nie starzeją”. Odkrywamy sekrety japońskiej kuchni
Niusy

Poniży reportaż został przygotowany przez pana redaktora Adama Cissowskiego dla TVP Info. Obfituje w tekst i materiały wideo. Całość jest warta uwagi, ponieważ przypominam o tym, o czym od dawna mówią specjaliści - sekretem długowieczności jest przede wszystkim sposób odżywiania. Gorąco zachęcam do przeczytania.


Kobiety żyją tam najdłużej na świecie, a wskaźnik otyłości jest najniższy spośród krajów rozwiniętych. Tym krajem jest Japonia, która może poszczycić się jedną z najsmaczniejszych kuchni. – Jedzą oni więcej warzyw i owoców, mniej mięsa, a więcej tłustych ryb i piją niesłodzoną zieloną herbatę – wylicza Naomi Moriyama. W czym tkwi sekret japońskiej kuchni zdradza ona w swojej książce „Japonki nie tyją i się nie starzeją”. O jej zastosowaniu w praktyce portalowi tvp.info opowiedziała japonistka i restauratorka Alicja Than.

Wiele kobiet na całym świecie zachodzi w głowę, jak to możliwe, że Japonki tak długo zachowują młody wygląd i świetną sylwetkę bez konieczności ciągłego liczenia kalorii. Nie rezygnują przy tym z energicznego i satysfakcjonującego stylu życia, zachowując dobre zdrowie do późnej starości. Dowodem na to jest ich długowieczność, ponieważ kobiety w Japonii średnio dożywają 82 lat, co jest najwyższym wskaźnikiem spośród państw rozwiniętych...


Ziemia zadrżała w Kanto
Niusy

Dzisiejszego popołudnia czasu tokijskiego odnotowano trzęsienia ziemi w regionie Kanto. Nie zanotowano ofiar w ludziach bądź stratach w mieniu.

Japońska Agencja Meteorologiczna wydała komunikat informacyjny, że o13:24 czsu lokalnego wstrząs o sile 5 w skali Richtera na głębokości 40 kilometrów nawiedził prefekturę Nabaraki, miejsce oddalone o czterdzieści kilometrów na północ od Tokio.

Mniejsze, bo zaklasyfikowane do czwartego stopnia w skali Richtera, miało miejsce w Tochigi, Saitamie, Chibie i Kanagawie, a najsłabsze - 3 - w stolicy kraju...

Strona 1 z 50 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Twój głos
Nawigacja
K7, czyli...
Kontakt
Jakieś pytania?
Forum
Download
Artykuły
Polskie wydawnictwa
Hanafuda
Grafiki
Projekty
manga
bullet Blame!²
bullet Drifters
bullet Heavy Mecha Blues
bullet HnNKn: Watanagashi-hen
bullet Hyakko
bullet Judge
bullet Loop
bullet Oton
bullet Personant
bullet Shinigami Trilogy
bullet Sidooh
bullet Summer Wars

anime
bullet Chiruri
bullet Chumon no Oi Ryouriten
bullet Dragon Half
bullet Exaella
bullet Fullmetal Panic? Fumoffu
bullet Hana no Ko LunLun
bullet Hen Semi OAD
bullet Inferno Cop
bullet Kino no Tabi
bullet La Maison en Petits Cubes
bullet Mushishi
bullet Nanami Madobe: W7
bullet O-Parts: OMAN
bullet Sakigake!! Cromartie Koko
bullet Shingetsutan Tsukihime
bullet Usagi Drop
bullet Witch Hunter Robin
bullet Yasashii Lion
Ostatnie Artykuły
Drifters - tom pierw...
Recenzja podręcznika...
Amsal - koreański za...
Mushishi - recenzja ...
Otoshidama - na dobr...
Shoutbox
Zobacz też:
Anime Strony Jinja Temple
Anime wiki Kyaa
Ningyo Blady Stefan Scans
Poznaj kulturę gejsz BlackButler
Blog Aiko Word Kurs rysunku mangi
Benkyo.pl Manga-Skan.pl
Sakura Nikushimi

Zainteresowani wymianą?
Kliknij i wyślij mi maila!
 
Copyright © 2009-2016 K7.ubf.pl, All Rights Reserved

2283165 Unikalnych wizyt

Engine: PHP-Fusion © 2006
B-Pos designed by Fusion-Themes

 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie