Strona główna / Home | Kontakt | Forum | Download | Polskie wydawnictwa | HanafudaWelcome: !
 

Nowa forma saiyańskiej transformacji w DBSuper
Niusy

Dragon Ball Super na nowo rozpalił we mnie, a także w innych miłośnikach serii, fascynację tym tytułem. Z dużą ciekawością czytam nowe doniesienia przybliżające detale minionych i czekających na widzów odcinków. Tym razem w japońskim programie telewizyjnym w tytule kryje się kolejna ciekawostka.

28 sierpnia (niedziela) zostanie wyemitowany 56 odcinek. Fani na pewno mają tę datę zakreśloną czerwonym mazakiem w swoich kalendarzach. I zapewne zaraz pojawi się przy otoczce ogromny wykrzyknik, bowiem tytuł zdradza nową formę Super Saiyanina!


Nowości od Hanami, J.P.F i Waneko
Polskie wydania

Święta trójca w natarciu. Hanami, J.P.F. i Waneko zapowiedziały kolejne nowości, a niewątpliwie największym hitem, który na pewno znajdzie się na półce niejednego miłośnika komiksu, jest tytuł od Hanami - „Vinland Saga” od pana Makoto Yukimury. Ta i inne pozycje poniżej.

„Vinland Saga” od Hanami czyli sagi wikingów spod japońskiej ręki. Jedna z najciekawszych serii traktująca o dziejach nordyckich wojowników i ich zamiłowaniu do podbojów oraz czczenia bóstw. Fragment recenzji poniżej. Źródło: Tanuki.pl.

Posłuchajcie, dobrzy panowie, sagi o Thorofinnie, synu wodza Wikingów, szukającym zemsty. Skald zanuci pieśń o wojownikach, którzy przez kilka wieków terroryzowali wybrzeża Europy. Największe miasta i potężni królowie woleli płacić sute daniny niż zmierzyć się z nimi w bitwie. Kamienie oznaczone ich runami znajdywano na wielkich wyspach Europy Północnej i w odległej krainie za Atlantykiem… To już było, to już znamy, twoi poprzednicy, skaldzie, śpiewali nam o tym nie raz. Uczta jest wielka, król całkiem pijany, goście chcą nowej zabawy, jeśli więc nie masz nic nowego, to idź precz. Cóż możesz nam o nich opowiedzieć? O tym, jak król nasz miłościwy spiskiem i stalą wywalczył sobie władzę? O tym, jak ścierały się ze sobą stara i nowa wiara? O codziennym życiu, dylematach niewolników i wielkich rozterkach wielkich wodzów? Śpiewaj, chętnie posłuchamy...

Polskie wydanie będzie zbiorcze czyli w 2 w 1, jak ma to miejsce w przypadku „Monstera”. Także cena będzie większa - 60 złotych na okładce, ale za to 400 stron w środku w tym kolorowe. „Vinland Saga” zadebiutowała w 2005 roku i dalej jest wydawana. Wydawnictwo Hanami planuje wydać pierwszą księgę jeszcze w tym roku.


Wydawnictwo Japonica Polonica Fantastica czyli po prostu J.P.F. kontynuuje serie grozy pana Ito, czego wynikiem będzie wydanie kolejnej pozycji - „Yon i Mu - koci pamiętnik Junjiego Ito”. Poniżej krótki zarys fabuły od wydawnictwa...


Turyści „szturmują” Japonię. Tak dobrze w pierwszym półroczu jeszcze nie było
Niusy

Japoński Odpowiednik polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki upublicznił dziś dane dotyczące turystów odwiedzających Japonię. W pierwszym półroczu, czyli w czasie od stycznia do czerwca bieżącego roku, wyspę odwiedziło 11 milionów 710 tysięcy obcokrajowców i jest to wzrost o 28,2% względem ubiegłego roku. Wszystko wskazuje na to, że ubiegłoroczny rekordowy „szturm” turystów zostanie poprawiony. W całym 2015 roku Japonię odwiedziło 19 milionów 740 tysięcy zwiedzających.

Tak dobry wynik Kraj Kwitnącej Wiśni może zawdzięczać reakcji rządu, który ułatwił procedurę wydania wizy i rozszerzył działalność sklepów bezcłowych, dzięki czemu turysta po ukazaniu odpowiednich dokumentów w sklepie, zakupi towar bez VAT-u. To przyczyniło się do wzrostu odwiedzin z 9,14 milionów w zeszłym roku do 11,71 milionów w tym...


„Nie tyją i się nie starzeją”. Odkrywamy sekrety japońskiej kuchni
Niusy

Poniży reportaż został przygotowany przez pana redaktora Adama Cissowskiego dla TVP Info. Obfituje w tekst i materiały wideo. Całość jest warta uwagi, ponieważ przypominam o tym, o czym od dawna mówią specjaliści - sekretem długowieczności jest przede wszystkim sposób odżywiania. Gorąco zachęcam do przeczytania.


Kobiety żyją tam najdłużej na świecie, a wskaźnik otyłości jest najniższy spośród krajów rozwiniętych. Tym krajem jest Japonia, która może poszczycić się jedną z najsmaczniejszych kuchni. – Jedzą oni więcej warzyw i owoców, mniej mięsa, a więcej tłustych ryb i piją niesłodzoną zieloną herbatę – wylicza Naomi Moriyama. W czym tkwi sekret japońskiej kuchni zdradza ona w swojej książce „Japonki nie tyją i się nie starzeją”. O jej zastosowaniu w praktyce portalowi tvp.info opowiedziała japonistka i restauratorka Alicja Than.

Wiele kobiet na całym świecie zachodzi w głowę, jak to możliwe, że Japonki tak długo zachowują młody wygląd i świetną sylwetkę bez konieczności ciągłego liczenia kalorii. Nie rezygnują przy tym z energicznego i satysfakcjonującego stylu życia, zachowując dobre zdrowie do późnej starości. Dowodem na to jest ich długowieczność, ponieważ kobiety w Japonii średnio dożywają 82 lat, co jest najwyższym wskaźnikiem spośród państw rozwiniętych...


Ziemia zadrżała w Kanto
Niusy

Dzisiejszego popołudnia czasu tokijskiego odnotowano trzęsienia ziemi w regionie Kanto. Nie zanotowano ofiar w ludziach bądź stratach w mieniu.

Japońska Agencja Meteorologiczna wydała komunikat informacyjny, że o13:24 czsu lokalnego wstrząs o sile 5 w skali Richtera na głębokości 40 kilometrów nawiedził prefekturę Nabaraki, miejsce oddalone o czterdzieści kilometrów na północ od Tokio.

Mniejsze, bo zaklasyfikowane do czwartego stopnia w skali Richtera, miało miejsce w Tochigi, Saitamie, Chibie i Kanagawie, a najsłabsze - 3 - w stolicy kraju...


Projekt RETRO K7 M&A - Yasashii Lion
Anime

Yasashii Lion czyli Dobry lew swoją premierę miał 21 marca 1970 roku. 27-minutowa animacja skupia się na losach lwiątka Dygotka, który po utracie swojej mamy błąka się w ogrodzie zoologicznym. Na jego nieszczęście zareagowała suczka Pyzatka, która niedawno straciła swojego szczeniaczka. Oboje znaleźli w sobie oparcie i utraconych bliskich. Szczęśliwe chwile przerywa przeniesienie Dygotka w inne miejsce.

Film skierowany jest do najmłodszych widzów. Na ekranie pierwszoplanowymi postaciami są oczywiście lew Dygotek i suczka Pyzatka. Ich historia na pierwszy rzut oka to sielankowe spędzanie czasu, zabawa, nauka i wygłupy. Dramatyczny moment pojawia się, gdy z lwiątka wyrasta potężny lew, dla którego nie ma miejsca w zoo i trafia w inne miejsce. Trzymany w klatce, pozbawiony matczynego uczucia staje się tylko zwierzęciem na pokaz. Pyzatka z kolei nie mogąc powstrzymać pękającego serca, rusza go odszukać.

Animacja w żaden sposób nie ucieka od problemów naturalnych. Mimo że odbiorcami są najmłodsi, pojawiają się wątki śmierci czy surowej relacji człowieka ze zwierzęciem. Nie należy zostawiać młodego widza samego z opowieścią, a być przy nim i wytłumaczyć mu niejasności, tak jak to robi narratorka, która czyta powyższą historię swojemu dziecku.

W filmie sporą część poświęcono na śpiew. Męski i żeński wokal przerywają opowieść matki-narratorki i córki-słuchacza, by w sposób muzyczny wyrazić dalsze losy bądź być nawiązaniem do dialogów.

Yasashii Lion to wizja pana Takashiego Yanase. Większość życia zajęła mu seria Anpanman, której nie ukończył z powodu śmierci w 2013 roku mając ponad 94 lata. Jednakże w swojej filmowej biografii ma wiele filmów animowanych skierowanych do najmłodszych, w tym Dobrego lwa, którego współtworzył z panem Osamu Tezuką.

Zachęcam również do zapoznania się ze wcześniejszymi projektami RETRO: Chumon no Oi Ryouriten (kliknij), Hana no ko LunLun: Konnichiwa sakura no kuni (kliknij) oraz O-Parts: OMAN (kliknij).

Dziękuję MareImbri, Illparazzo oraz grupie Anonymemoose, bez których wydanie nie byłoby możliwe.


Odcięty kciuk na balecie; kara za odciętego penisa
Niusy

W Shibuyi 41-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut odcięcia kciuka instruktorce baletu.

Do zajścia doszło rano w tę środę. Dzwoniący na policję przyznał się dyspozytorowi, że obciął młodej kobiecie kciuk. Na miejscu w sali baletowej byli oboje - 24-letnia kobieta bez kciuka oraz 41-letni mężczyzna.

Poszkodowana zeznała, że osoba w postaci Hiroakiego Hashimoto rzuciła się na nią. Kobieta straciła przytomność, gdy była duszona. Kiedy wróciła do siebie, szybko zauważyła, że jej kciuk został odcięty od dłoni tuż przy kostce.

Według informacji przyczyną konfliktu była...


Czarny L w „Notatniku śmierci”, czyli jak zabawny będzie nadchodzący film
Niusy

Po kilkunastu latach od zapowiedzi wydaje się, że „Death Note” w końcu został choć częściowo zrozumiany przez amerykanów, którzy za sprawą Netflixa wyprodukują swoją wersję Notatnika. Premiera na pewno (choć w przypadku tej serii to ryzykowne stwierdzenie) odbędzie się w przyszłym roku.

Potwierdziły się także nazwiska potencjalnych aktorów, które pojawiły się przy okazji poprzedniego wpisu (kliknij). Zatem w roli Lighta wystąpi Nat Wolff, a w postać Misy Margaret Qualley. Do tego Paul Nakauchi jako Watari i Keith Stanfield jako L.

I co z tego? Może tylko to, że aktor mający zagrać Watariego jest od niego o ćwierć wieku młodszy i jest Azjatą, a w genialnego detektywa wcieli się czarnoskóry aktor z barankiem na głowie, któremu raczej ciężko będzie naśladować patykowatego, zgarbionego, bielszego od mąki i osobliwego "ela". Obaj panowie poniżej na zdjęciu.


Tak się robi perfekcyjne figurki. Odwiedziny w japońskiej fabryce nendroidów
Niusy

Wysłannicy telewizji TBS ukazali w programie Gacchiri fabrykę figurek postaci znanych z serii anime zwanych nendroidami. Nie byle jakiej, ponieważ wyróżnia ją lokalizacja - znajduje się w Japonii, a nie w Chinach oraz jakość - a jest to prawdziwa klasa de lux.

Fabryka Good Smile Company znajduje się w prefekturze Tottori (Środkowa wyspa Honshū, region Chūgoku) i została otwarta w grudniu 2014 roku. Sama firma istnieje od 2001 roku, a założył ją pan Aki Takanori w Matsudo...


Rozkład jazdy anime - lato 2016
Niusy

Wakacje. Upał. Co można porobić, gdy nic się nie chce? Choćby zerknąć na nowości od japońskich animatorów. Przed Wami spis nowości, które pojawią się na ekranach.

Jak zwykle pokusiłem się o wytypowanie kilku ciekawszych, moim zdaniem, serii...


Drifters - tom pierwszy od J.P.F - recenzja
Takie tam

Stało się! Dwa tygodnie po oficjalnej premierze, pierwszy tom mangi „Drifters” nareszcie w mojej kolekcji! Warto było czekać. Odsyłam do recenzji, bo aż mnie palce świerzbiły, co by tu napisać.

Nie ma nic przyjemniejszego, niż mieć w ręce mangę, nad którą spędziło się trochę czasu tłumacząc ją i czytając. „Drifters” od pana Kouty zadebiutował w 2009 roku w magazynie „Young King Ours”. Nie od razu zyskała na popularności. Ten proces był długi i powolny tak samo, jak ukazywanie się kolejnych rozdziałów. Mamy połowę 2016 roku, a do tej pory ukazało się pięć tomów w Japonii (59 rozdziałów) i pierwszy tom w Polsce. Panie Kouta, ja kiedyś Pana uduszę...

Ciąg dalszy kliknij tutaj.

Strona 1 z 50 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Twój głos
Nawigacja
K7, czyli...
Kontakt
Jakieś pytania?
Forum
Download
Artykuły
Polskie wydawnictwa
Hanafuda
Grafiki
Projekty
manga
bullet Blame!²
bullet Drifters
bullet Heavy Mecha Blues
bullet HnNKn: Watanagashi-hen
bullet Hyakko
bullet Judge
bullet Loop
bullet Oton
bullet Personant
bullet Shinigami Trilogy
bullet Sidooh
bullet Summer Wars

anime
bullet Chiruri
bullet Chumon no Oi Ryouriten
bullet Dragon Half
bullet Exaella
bullet Fullmetal Panic? Fumoffu
bullet Hana no Ko LunLun
bullet Hen Semi OAD
bullet Inferno Cop
bullet Kino no Tabi
bullet La Maison en Petits Cubes
bullet Mushishi
bullet Nanami Madobe: W7
bullet O-Parts: OMAN
bullet Sakigake!! Cromartie Koko
bullet Shingetsutan Tsukihime
bullet Usagi Drop
bullet Witch Hunter Robin
bullet Yasashii Lion
Ostatnie Artykuły
Drifters - tom pierw...
Recenzja podręcznika...
Amsal - koreański za...
Mushishi - recenzja ...
Otoshidama - na dobr...
Shoutbox
Zobacz też:
Anime Strony Jinja Temple
Anime wiki Kyaa
Ningyo Blady Stefan Scans
Poznaj kulturę gejsz BlackButler
Blog Aiko Word Kurs rysunku mangi
Benkyo.pl Manga-Skan.pl
Sakura Nikushimi

Zainteresowani wymianą?
Kliknij i wyślij mi maila!
 
Copyright © 2009-2016 K7.ubf.pl, All Rights Reserved

2240677 Unikalnych wizyt

Engine: PHP-Fusion © 2006
B-Pos designed by Fusion-Themes

 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie